جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جمعیت ساکنان موقت کانادا ۲.۲ میلیون نفر است

به تازگی، جمعیت کانادا در تاریخ 1 ژوئیه 2023، به 40,097,761 نفر رسیده است، که نسبت به 1 ژوئیه 2022، حدود 1,158,705 نفر افزایش یافته. این نشان می‌دهد که کانادا به رشد جمعیت خود ادامه می‌دهد و در بین 20 کشور برتر جهان در رشد جمعیت جای دارد.

ساکنان موقت کانادا

بر اساس آخرین برآورد اداره آمار کانادا، ساکنان موقت کانادا (NPR: Non-Permanent Resident) تعدادی حدود ۲,۱۹۸,۶۷۹ نفر را تشکیل می دهند. این تعداد از سرشماری سال ۲۰۲۱، بیش از یک میلیون نفر بیشتر شده است.

جمعیت کل کانادا در حال حاضر نزدیک به ۴۰.۱ میلیون نفر است و آمار نشان می‌دهد که ساکنان موقت کانادا در طی یک سال با یک رشد ۴۶ درصدی افزایش قابل توجهی داشته اند. این افزایش بزرگ ناشی از افزایش مجوز کار و ویزای تحصیلی است.

بالاترین نرخ رشد ساکنان موقت کانادا از سال ۱۹۷۱ تا به حال می‌باشد.

آمار امسال؛ نرخ رشد جمعیت بی‌سابقه ای از سال ۱۹۵۷ (+۳.۳٪) را نشان می‌دهد. ادامه این نرخ می‌تواند منجر به دو برابر شدن جمعیت کانادا در ۲۵ سال آینده شود.

گزارش اداره آمار کانادا نشان می‌دهد که تقریباً ۹۸ درصد از رشد جمعیت ناشی از مهاجرت بین‌المللی به کانادا است. تعداد ساکنان موقت دارای مجوز کار نیز در جولای ۲۰۲۳ بیش از ۱.۴ میلیون نفر تخمین زده شده است که نسبت به جولای ۲۰۲۲، ۶۴ درصد افزایش داشته.

پراکندگی رشد جمعیت

آلبرتا به عنوان یک استان کانادایی رشد سریع جمعیتی را تجربه کرده است که ۴ درصد افزایش یافته است. این افزایش به لطف مهاجرت بین‌المللی و افزایش مهاجرت از سایر نقاط کانادا به این استان برمی‌گردد. آلبرتا با بیش از ۵۶,۰۰۰ نفر بیشتر از تمام استان‌های کانادا رشد جمعیت را تجربه کرده است.

هفت استان دیگر نیز رشد جمعیت را تجربه کرده‌اند، از جمله جزیره پرنس ادوارد (۳.۹٪)، نوا اسکوشیا (۳.۲٪)، و نیوبرانزویک (۳.۱٪) همگی از رشد جمعیت بالایی برخوردار بودند، در حالی که نیوفاندلند و لابرادور با ۱.۳٪ کمترین رشد را در بین تمام استان ها داشتند.

انتاریو و بریتیش کلمبیا هر کدام ۳ درصد رشد کردند، در حالی که مانیتوبا ۲.۹٪ و ساسکاچوان  ۲.۶٪ رشد داشته اند.

کبک نیز رشد بی سابقه جمعیت ۲.۳ درصدی را تجربه کرد.

نرخ-رشد-جمعیت

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات