برنامه مهاجرتی آلبرتا

اگر تصمیم دارید برای ادامه زندگی مهاجرت کنید، کانادا یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست. قوانین توسعه یافته، مردمان مودب و خونگرم، امکان تحصیلات دولتی و خدمات درمانی با استانداردهای بالا، اقتصاد پویا و امکانات تفریحی و رفاهی گسترده باعث می‌شود، هر فردی در مواجهه با پیشنهاد مهاجرت به کانادا وسوسه شود! در این میان در دستور کار قرار دادن برنامه مهاجرتی آلبرتا می‌تواند یکی از منطقی‌ترین و بهترین گزینه‌های پیش رو باشد. فردی که آلبرتا را به عنوان مقصد انتخاب کند، فرصت بهره‌مندی از امتیاز قابل توجهی در سیستم اکسپرس انتری فدرال دریافت می‌کند که روند دریافت مجوز اقامت دائم در کشور کانادا را تسهیل خواهد کرد. اگر شما هم قصد دارید با هدف پیشرفت کاری، تحصیلی یا سطح زندگی خود و خانواده، مهاجرت کنید، بد نیست که با هم نگاهی به شهرها، جمعیت، جغرافیا و انواع برنامه مهاجرتی آلبرتا بیندازیم.

آلبرتا کجاست؟!

آلبرتا کجاست؟!

استان آلبرتا در غرب کانادا واقع شده است. این استان از غرب با کوه‌های راکی ​ و از شرق با دشت‌های وسیع همسایه است. آلبرتا خانه بیش از ۴ میلیون نفر است که عمده جمعیت آن در دو شهر معروف ادمونتون و کلگری ساکن هستند.

آب و هوای آلبرتا

آلبرتا دارای آب و هوای قاره‌ای است و با دارا بودن ۳۱۲ روز آفتابی، بیش از هر استان دیگری در کانادا روزهای روشن دارد. اگر قصد مهاجرت به این استان را دارید، باید بدانید که زمستان‌های خشک، آفتابی و سرد در انتظار شماست که دمای هوا در طول روز بین ۵ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. تابستان‌های آلبرتا گرم و مرطوب است و حداکثر دما در طول روز بین ۲۰ تا ۲۵ درجه است.

شهرهای آلبرتا

متقاضیان بهره‌گیری از برنامه مهاجرتی آلبرتا باید بدانند که این استان دارای ۱۲۲ شهر است که از آن میان دو شهر کلگری و ادمونتون، شهرت جهانی دارند. ادمونتون مرکز استان آلبرتاست و از نظر هزینه‌های زندگی شرایط در هر دو شهر مهم این استان تقریبا مشابه است، اما اگر بنا باشد مورد به مورد هزینه‌های اساسی در دو شهر را قیاس کنیم، باید بگوییم که کلگری اندکی گران‌تر از ادمونتون به نظر می‌رسد.

اقتصاد آلبرتا

آلبرتا به سرعت در حال رشد و توسعه است و به همین دلیل به یک مقصد محبوب برای مهاجران تبدیل شده است. این استان به عنوان یک مرکز پیشرو جهانی در عرصه صنعت نفت و گاز شناخته می‌شود، با این وجود اقتصاد آن با تکیه بر شاخصه‌های صنعتی و خدماتی به سرعت در حال ارتقاست. این رشد اقتصادی باعث شده است تا آلبرتا به مرفه‌ترین استان کانادا تبدیل شود و در اقصی نقاط دنیا به برخورداری از استاندارد بالای زندگی شهرت داشته باشد. به لطف فرصت‌هایی که پیشرفت‌های صنعتی و اقتصاد مترقی در این استان ایجاد کرده است، برنامه مهاجرتی آلبرتا یکی از مهم‌ترین اهداف مهاجران به کانادا محسوب می‌شود.

فرصت های شغلی در آلبرتا

رشد بسیار سریع روند توسعه اقتصادی در این استان، باعث شده است تا به مکانی عالی برای یافتن کار در کشور کانادا تبدیل شود. شاخص بیکاری آلبرتا حدود ۵.۵ درصد اعلام شده است که بسیار کمتر از میانگین ملی در کانادا یعنی ۶.۸ درصد است. نرخ پایین بیکاری در کنار رشد پایین جمعیت و ثبت رکورد برای ایجاد شغل توسط این استان، ترکیب می‌شوند و نتیجه این است که فرصت‌های شغلی زیادی برای مهاجران در آلبرتا به وجود می‌آید. جالب است بدانید که طبق آمارهای رسمی مجامع بین‌المللی، نام کلگری و ادمونتون برای چندین سال پیاپی در لیست شهرهای برتر جهان از نظر ایجاد فرصت‌های شغلی قرار گرفته است. بنابراین شما با در پیش گرفتن برنامه مهاجرتی آلبرتا نه تنها به مشاغل متنوع دسترسی دارید، بلکه از استاندارد بالای زندگی نیز لذت خواهید برد.

فرصت های شغلی در آلبرتا

سطح زندگی و رفاه در آلبرتا

همان‌طور که اشاره کردیم، دسترسی به شغل‌های متنوع برای مهاجران مهیاست، سطح بیکاری پایین و تقاضا برای نیروی کار ماهر و کارگران زیاد است. به همین دلیل دستمزدها در این استان با همه جای کانادا متفاوت است.  مساله دیگر اینکه ساکنین این استان نسبت به بقیه مناطق کانادا درآمد بیشتری دارند که صرف هزینه‌های زندگی کنند، زیرا از معافیت‌های مالیاتی متعددی برخوردارند؛ از جمله این موارد پایین‌ترین نزخ مالیات بر بنزین، مالیات کم بر دارایی و بالاترین معافیت‌های مالیاتی پایه است.

امنیت آلبرتا

آلبرتا از نرخ جرم و جنایت، از آمار بسیار پایینی برخوردار است، همین امر باعث می‌شود تا شهرها و نواحی آن به مکان‌های دلپذیری برای زندگی، کار و تحصیل تبدیل شوند. علاوه بر این، زیبایی‌های طبیعی این استان از دشت‌ها و جنگل‌های وسیع گرفته تا کوه‌های راکی، محیط زندگی را دوست داشتنی‌تر می‌کنند. استاندارد بالای زندگی در این استان یکی از مهم‌ترین عوامل انتخاب برنامه مهاجرتی آلبرتا از سوی مردم سراسر جهان برای مهاجرت به کاناداست.

برنامه مهاجرتی آلبرتا

برای ورود به آلبرتا برنامه های مهاجرتی متعددی وجود دارد که می‌‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. هر کدام از آنها دارای شرایط، شیوه درخواست و ویژگی‌های متفاوتی هستند.

 • برنامه فرصت آلبرتا

این برنامه ویژه کارگران مهاجری است که در حال حاضر به طور تمام وقت در آلبرتا کار می‌کنند و هم اکنون نیز یک پیشنهاد شغلی تمام وقت دارند یا در حال حاضر طی یک  قرارداد کاری از یک کارفرما در آلبرتا مشغول به کار هستند.

 • برنامه اکسپرس اینتری

این برنامه به دولت آلبرتا اجازه می‌دهد تا تعداد محدودی از متقاضیان مهاجرت که واجد شرایط هستند را از سیستم اکسپرس اینتری مهاجرت، انتخاب کند.

 • برنامه نوسازی روستایی

افرادی که قصد دارند از این برنامه مهاجرتی آلبرتا استفاده کنند، باید خود دارای سوابق مدیریتی باشند و قصد داشته باشند  در مناطق روستایی یک بیزنس را ایجاد کنند یا در یک پروژه سرمایه گذاری کنند.

 • برنامه کارآفرینی تحصیل کردگان

این برنامه مهاجرتی ویژه دانش آموختگانی است که مدارک آن‌ها مورد تایید دولت آلبرتا باشد و قصد داشته باشند یک کسب و کار را در این استان راه‌اندازی کنند یا یک بیزنس را خریداری کنند.

 • برنامه کارآفرینی تحصیل کردگان خارجی

این برنامه مهاجرتی آلبرتا مختص فارغ‌التحصیلان خارجی با استعداد از سراسر جهان است که مهارت‌ها و امکانات مالی برای راه‌اندازی یک شرکت نوآور در این استان را داشته باشند.

 • برنامه کارآفرین روستایی

این طرح ویژه کارآفرینانی است که مهارت‌ها و امکانات مالی برای راه‌اندازی یک کسب‌ و کار جدید یا خرید یک کسب‌وکار در روستاهای آلبرتا را داشته باشند.

 • برنامه مهاجرتی مزرعه

این طرح مختص کشاورزان مجربی است که قصد خرید یا راه اندازی یک مزرعه در آلبرتا را دارند.

شما همچنین می‌توانید از طریق:

 • اکسپرس اینتری کانادا
 • برنامه‌های آزمایشی مهاجرت
 • برنامه‌های مهاجرت تجاری
 • برنامه حمایت از خانواده
 • برنامه مراقب
 • و اسکان مجدد پناهندگان

نیز شانس خود را برای دریافت اقامت آلبرتا و سپس اقامت دایم در کانادا امتحان کنید.

برنامه مهاجرتی مزرعه

در نظر داشته باشید که برای انتخاب برخی از انواع برنامه مهاجرتی آلبرتا که به مدارک تحصیلی یا بیزنسی نیاز است، باید مدارک معتبر، سوابق کاری و تحصیلی و توان مالی خود را به اثبات برسانید. لازم بذکر است مدارک شما باید هم به صورت اصل و هم ترجمه ارسال شود.

 برای تسریع در روند دریافت اقامت و نیز پیش بردن اصولی امور مهاجرت خود ، می‌توانید با ما در ارتباط باشید.      

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آخرین اخبار