جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تاثیر بحران مسکن کانادا بر مهاجران + راه حل

جاستین ترودو در پی افزایش هزینه‌های اجراه و خرید خانه در کانادا، طرح‌هایی ارائه کرده است که کار را برای کانادایی‌ها و همچنین مهاجران راحت‌تر می‌کند.

مسکن کانادا

بودجه کانادا، که قرار است در ۱۶ آوریل به پارلمان ارائه شود، سالانه منتشر می‌شود و به نحوه اداره این کشور در سال آینده کمک می‌کند. قبل از ارائه بودجه، دولت لیبرال فاش کرده است که در لایحه بودجه، مبالغ جدید و قابل توجهی به طرح‌هایی اختصاص داده شده است که به کاهش فشار بر بحران مسکن کانادا کمک می‌کند.

برای تازه واردان به کانادا، این بدان معنی است که در سال آینده (یا دو سال) ممکن است پیدا کردن یک مکان مقرون به صرفه برای زندگی، چه به عنوان اجاره‌دهنده و چه به عنوان مالک، آسان‌تر باشد.

حقوق اجاره‌دهنده و افزایش سرمایه‌گذاری

در میان تعیین ابتکارات جدید در بودجه، نخست وزیر در ۲۷ مارس اعلام کرد که کانادا منشور حقوق اجاره نشینان را معرفی خواهد کرد. هدف این لایحه این است که مطمئن شود اجاره نشینان در کانادا، گزینه‌های بیش‌تری در دسترس دارند اجاره مقرون به صرفه‌تری پرداخت ‌می‌کنند. برای کسب اطلاعت بیش‌تر در مورد این طرح و مزایای آن برای مهاجران اجاره نشین می‌توانید خبر منشور حقوق مستاجران کانادا را بررسی کنید.

ترودو همچنین اخیراً اعلام کرد که کل سرمایه‌گذاری در این برنامه به ۵۵ میلیارد دلار می‌رسد.

زیر مجموعه های این سرمایه‌گذاری به این شکل است:

  • ACLP یک وام کم بهره برای تشویق توسعه‌دهندگان به ساخت آپارتمان و افزایش مسکن در کانادا است. به طور خاص، هدف آن ساخت حداقل ۱۳۱,۰۰۰ آپارتمان جدید در ده سال آینده است.
  • علاوه بر این، شکل‌گیری یک صندوق زیرساخت مسکن کانادا به ارزش ۶ میلیارد دلار با هدف تسریع ساخت و ارتقای زیرساخت‌های مسکن حیاتی است.
    این موضوع باعث ایجاد اختلاف نظر در میان استان‌های کانادا شده است زیرا در مورد ۵ میلیارد دلار، دولت فدرال تصمیم می‌گیرد که به کدام استان‌ها تعلق گیرد.

علت کمبود مسکن چیست؟

سازمان مسکن و وام مسکن کانادا (CMHC) می‌گوید که مشکل اصلی این است که عرضه مسکن در کانادا نتوانسته تقاضا را تامین کند.

این تقاضای حال رشد کانادا به طور مستقیم تحت تأثیر اهداف مهاجرتی بالای اداره پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای مهاجرت در سال‌های گذشته، به ویژه پس از همه‌گیری COVID-19 قرار دارد. به عنوان مثال، در سال ۲۰۲۳، کانادا پذیرای حدود ۴۷۰,۰۰۰ مهاجر دارای اقامت دائم و بیش از دو میلیون مهاجر دارای اقامت موقت (کسانی که دارای مجوز کار، تحصیل یا ویزای توریستی هستند) بود.

افزایش سریع جمعیت بدون مسکن در زمانی رخ می‌دهد که تعداد خانه‌های در حال ساخت کم است. CMHC نشان می‌دهد که خانه‌های در حال ساخت در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۲، ۷ درصد کاهش داشته است.

علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۳۰، ۹ میلیون کانادایی بازنشسته شوند، بسیاری از آن‌ها در مشاغل ساخت و ساز مشغول به کار هستند و این به معنای کمبود نیروی کار در زمینه مشاغل ساختمانی در ۱۰ سال آینده است!

گزارشی که توسط CIBC در ژوئن ۲۰۲۳ منتشر شد نشان داد که ۸۰,۰۰۰ شغل خالی در بخش ساخت و ساز وجود دارد که منجر به بهره‌وری کمتر شده است. البته این کمبود نیروی کار می‌تواند فرصتی برای مهاجرانی باشد که در این زمینه فعالیت می‌کنند و از روش جاب آفر به کانادا مهاجرت کردند!

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات