جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آیا IRCC به شبکه‌های اجتماعی فرد متقاضی دقت می‌کند؟

مهم است که متقاضیان، اطلاعات هویتی که به اداره مهاجرت کانادا ارائه می‌دهند، دقیق و کامل باشد. مهاجران باید تمام اطلاعات ارائه شده را چندین بار بررسی کنند تا مطمئن شوند که اطلاعات صحیح است و در طول برنامه مهاجرتشان ثابت می‌ماند.

اطلاعات نادرست

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) و آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) اطلاعات موجود در درخواست نامزد را بررسی می‌کنند و آن را با رسانه‌های اجتماعی و پروفایل‌های عمومی داوطلب مقایسه می‌کنند.

اگر بین اطلاعات برنامه و آنچه در وب یافت می‌شود مغایرتی وجود داشته باشد، می‌تواند دلیلی برای ریجکت کردن فرد باشد.

در پرونده اخیر دادگاه فدرال کانادا، مردی به عنوان نیروی کار ماهر درخواست اقامت دائم داد. افسر ویزا که درخواست این مرد را بررسی کرد، نگران بود که او در درخواست خود به مشارکت خود با یک شرکت خاص اشاره نکرده است ، بعد از بررسی‌های لازم مشخص شد که وب سایت این شرکت، از این مرد به عنوان رئیس اجرایی خود نام برده است! افسر ویزا پروفایل لینکدین این متقاضی را هم بررسی کرد که بیان می‌کرد او یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت است.

ارائه اطلاعات نادرست!

حتی پس از ارائه فرصت به مرد برای توضیح این مغایرت، افسر به این نتیجه رسید که این مرد به دلیل ارائه نادرست اطلاعات در کانادا قابل پذیرش نیست.

ارائه نادرست اطلاعات در مورد درخواست‌های مهاجرت می‌تواند عواقب شدیدی فراتر از رد درخواست شما داشته باشد. طبق مقررات IRCC، در پاسخ به اسناد یا اطلاعات نادرست، IRCC می‌تواند:

  • شما را از ورود به کانادا به مدت حداقل ۵ سال منع کند.
  • یک سابقه دائمی از کلاهبرداری روی پرونده شما بگذارد.
  • وضعیت اقامت دائم یا شهروندی کانادا را از شما سلب کند.

فرم‌ها و درخواست‌های مهاجرت می‌توانند پیچیده و گیج کننده باشند. متقاضیان باید بسیار مراقب باشند که حتی سهوا، اطلاعات غلطی به اداره مهاجرت ارائه ندهند.

کلید جلوگیری از ارائه نادرست کمک گرفتن از یک مشاور یا وکیل مهاجرتی است که به این اسناد تسلط کامل دارد!

علاوه بر این، ضروری است که متقاضیان در صورت بروز هرگونه تغییر در حین رسیدگی به درخواست، در اسرع وقت به IRCC اطلاع دهند. این تغییرات می‌تواند هر چیزی باشد، از جزئیات شخصی مانند وضعیت تاهل گرفته تا به روزرسانی‌های شغلی یا تحصیلی! اگر نتوانید به IRCC اطلاع دهید، اداره مهاجرت ممکن است تصور کنند که شما در حال معرفی اشتباه خود هستید.

اجتناب از ارائه نادرست در درخواست مهاجرت برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن فرآیند بسیار مهم است. توصیه می‌شود یک وکیل مهاجرت حرفه‌ای را استخدام کنید، زیرا آن‌ها می‌توانند از صحت درخواست شما و رعایت تمام الزامات قانونی لازم اطمینان حاصل کنند.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات