جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مزایای مهاجرت به دانمارک برای پرستاران و شرح وظایف آن‌ها

شاید شما هم شنیده باشید که کمبود پرستار در خیلی از کشورها مثل دانمارک، به یک چالش جدی تبدیل شده است. خبر خوب اینکه مهاجرت پرستاران به دانمارک می‌تواند راه خوبی برای حل این مشکل باشد؛ از طرفی این جریان، مزیت‌های زیادی برای پرستارها و سیستم مراقبت‌های بهداشتی در کشور دانمارک دارد و این به نفع پرستارهایی است که می‌خواهند به دانمارک مهاجرت کنند.

بهتر است بدانید که مهاجرت به این کشور فرآیندی پیچیده است و نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و آمادگی کامل دارد. شاید در نگاه اول این پیچیدگی‌ها کمی نگران‌کننده به نظر برسد اما ما در ناولتی رد فکر همه جای آن را کرده‌ایم. با کمک کارشناسان حرفه‌ای و باتجربه‌ی ما، این مسیر را به‌راحتی طی کنید و اصلا استرس نداشته باشید؛ چون در هر قدم ما کنار شما هستیم تا مهاجرتی مطمئن و امن را تجربه کنید.

ما قبلا در مطلبی دیگر به‌طور کامل در مورد مهاجرت پرستار به دانمارک، شرایط و مراحل آن صحبت کردیم اما در این مقاله، به بررسی مزایای مهاجرت پرستاران به دانمارک و شرح وظایف آن‌ها می‌پردازیم. این مزایا شامل حقوق و مزایای بالا، شرایط کاری خوب، تعادل مناسب بین کار و زندگی، امنیت اجتماعی، فرصت‌های آموزشی و موارد دیگر می‌شود. پس اگر درباره‌ی این مسائل کنجکاو هستید، این مطلب را از دست ندهید و همراه ما باشید.

شرح وظایف پرستاران در دانمارک

مهاجرت پرستاران به دانمارک چه مزیت‌هایی دارد؟

دانستن مزیت‌های مهاجرت به دانمارک به‌عنوان یک پرستار، باعث می‌شود بهتر تصمیم بگیرید و انگیزه خودتان را در طول این مسیر بیشتر کنید. البته به یاد داشته باشید که این فقط یک نگاه کلی از مزایای مهاجرت پرستاران به دانمارک است. شرایط و تجربیات هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. حالا بیایید برویم سراغ اصل مطلب یعنی فایده‌های اصلی رفتن پرستارها به دانمارک. همان‌طور که حدس می‌زنید این مزیت‌ها زیاد است اما که در بخش زیر ۷ مورد از مهم‌ترین آن‌ها را برایتان می‌گوییم:

 1. درآمد بالا: پرستاران در دانمارک از حقوق و مزایای بالایی برخوردارند. میانگین ​​درآمد سالانه آن‌ها بیشتر از حقوق پرستاران در خیلی از کشورهای دیگر است.
 2. شرایط کاری عالی: پرستاران در دانمارک شرایط کاری خوبی مثل ساعات کاری منصفانه، محیط کاری امن، فضای حمایتی و … دارند.
 3. تعادل بین کار و زندگی: شاید فکر کنید این نوع مهاجرت یعنی فقط کار کردن، اما فرهنگ کاری در دانمارک طوری است که افراد می‌توانند بین کار و زندگی شخصی خود تعادل خوبی برقرار کنند و از هردو لذت ببرند.
 4. امنیت اجتماعی: کشور دانمارک دارای سیستم رفاه اجتماعی قوی و خدمات درمانی باکیفیت است. همه افراد حتی مهاجران، تحت پوشش این سیستم هستند و به خدمات درمانی باکیفیت دسترسی دارند. چه چیزی از این بهتر؟
 5. فرصت‌های آموزشی: پرستاران در دانمارک می‌توانند در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در رشته‌های مختلف پرستاری ادامه تحصیل دهند و این یک امتیاز عالی برای کسانی است که می‌خواهند درس بخوانند.
 6. محیط کاری بین‌المللی: دانمارک کشوری با تنوع فرهنگی بالا است و پرستاران می‌توانند با همکارانی از سراسر دنیا کار کنند. از ما می‌شنوید شبکه سازی را دست کم نگیرید زیرا برای آینده شغلی شما فایده‌های زیادی دارد.
 7. کیفیت بالای زندگی: دانمارک از نظر شاخص‌های مختلف کیفیت زندگی مانند امنیت، آموزش و محیط زیست در رتبه‌های برتر دنیا قرار دارد. چه کسی نمی‌خواهد در چنین جایی زندگی کند؟

شرح وظایف پرستاران در دانمارک

پرستاران در کشور دانمارک، نقشی مهمی در دادن خدمات خوب مراقبتی به بیماران در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و سایر مراکز مراقبت‌های بهداشتی دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید یک پرستار در دانمارک دقیقا چه کارهایی انجام می‌دهد؟ پرستاران دانمارکی تا حد زیادی مانند بقیه پرستاران در همه جای دنیا کار می‌کنند اما اجازه بدهید چند مورد از وظایف اصلی آن‌ها را برای شما توضیح دهیم:

 • معرفی بیمار و خانواده با محیط بیمارستان، تجهیزات و گروه ‌درمانی: پرستاران باید به بیماران و خانواده‌هایشان در مورد محیط بیمارستان، نحوه استفاده از تجهیزات و شرایط گروه ‌درمانی اطلاع‌رسانی کنند.
 • مشاوره به مراجعه کنندگان و خانواده‌ها در مورد فرآیند درمان برای کاهش اضطراب: پرستاران باید با بیماران و خانواده‌هایشان در مورد روند درمان، عوارض جانبی احتمالی و نحوه‌ی مقابله با اضطراب صحبت کنند و از نظر روانی به آن‌ها آرامش دهند.
 • انجام اقدامات مراقبتی طبق دستور پزشک: این مورد شامل تجویز دارو، تزریق، پانسمان زخم، چک کردن علائم حیاتی و کمک به بیماران در فعالیت‌های روزانه می‌شود.
 • نظارت بر وضعیت بیمار: پرستاران باید مدام وضعیت بیمار را از نظر علائم حیاتی، تغییرات در وضعیت سلامتی و نیاز به مراقبت‌های بیشتر چک و بررسی کنند.
 • ارائه مراقبت‌های روانی: به‌عنوان یک پرستار باید به بیماران مبتلا به بیماری‌های لاعلاج یا در مراحل پایانی زندگی، آرامش و حمایت عاطفی ارائه دهند.
 • همکاری با پزشکان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی: پرستارها باید با پزشکان، متخصصان تغذیه، فیزیوتراپیست‌ها و سایر اعضای تیم مراقبت‌های بهداشتی برای ارائه مراقبت‌های کلی به بیماران همکاری کنند.
 • ارتباط با خانواده بیماران: پرستاران باید به‌طور منظم با خانواده بیماران در مورد وضعیت بیمار، پیشرفت درمان و نوع برنامه مراقبتی صحبت کنند.
 • گزارش دادن: پرستارها باید تمام مراقبت‌های انجام شده از بیمار مثل داروهای تجویز شده، علائم حیاتی و مشاهده علائم را در پرونده بیمار ثبت کنند و آن را گزارش دهند.
 • آموزش بیماران و خانواده‌ها: پرستاران باید به بیماران و خانواده‌هایشان در مورد نحوه مدیریت بیماری، مصرف دارو و مراقبت از خود در منزل آموزش دهند.
 • انجام تحقیقات: شاید بعضی از پرستارها در تحقیقات بالینی یا پروژه‌های مربوط به بهبود کیفیت مراقبت‌های بهداشتی مشارکت کنند.
 • مدیریت و سرپرستی سایر پرستاران: پرستارهای باتجربه و حرفه‌ای ممکن است در نقش‌های مدیریتی فعالیت کنند و بر کار بقیه‌ی پرستاران نظارت داشته باشند.

فرصت‌های شغلی پرستاری در دانمارک برای مهاجران

اگر یادتان باشد گفتیم که دانمارک به خاطر کمبود نیروی پرستاری، فرصت‌های شغلی زیادی برای پرستاران خارجی فراهم می‌کند. اگر مطمئن نیستید می‌خواهید دقیقا در کدام قسمت و چه موقعیتی مشغول به کار شوید، می‌توانید از مشاوران متخصص ما در ناولتی رد کمک راهنمایی بخواهید تا درباره‌ی این موضوع به شما حسابی کمک کنند. در ادامه چند نمونه موقعیت شغلی پرستاری در دانمارک برای افراد مهاجر را به شما معرفی می‌کنیم:

 • پرستاران بخش عمومی در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها
 • پرستاران متخصص در بخش‌هایی مانند ICU، اطفال و غیره
 • پرستار خانگی
 • مدرسان پرستاری در موسسات آموزشی
 • پرستاران تحقیقاتی در مراکز تحقیقاتی و بیمارستان‌های دانشگاهی
 • نقش‌های اداری در مدیریت مراقبت‌های بهداشتی
شرح وظایف پرستاران در دانمارک

بهترین مکان‌ها برای پیدا کردن شغل پرستاری در دانمارک کجاست؟

شناخت بهترین مکان‌ها برای پیدا کردن شغل پرستاری در دانمارک به شما کمک می‌کند تا در زمان و انرژی خودتان صرفه‌جویی کرده و خیلی زود فرصت‌های شغلی خوبی پیدا کنید. در اینجا می‌خواهیم چند جای مناسب برای پیدا کردن فرصت شغلی به شما بگوییم:

 1. بیمارستان‌های دانشگاهی مانند بیمارستان‌های دانشگاه کپنهاگ، آرهوس، آلبورگ و اودنسه.
 2. پایتخت کپنهاگ با بیمارستان‌ها و مراکز مراقبت‌های بهداشتی مختلف مثل Rigshospitalet و Bispebjerg Hospital.
 3. کلینیک‌ها و مراکز بهداشتی خصوصی
 4. خانه‌های سالمندان
 5. وب‌سایت‌های کاریابی مانند Jobindex.dk و Workindenmark.dk

مهاجرت به دانمارک به‌عنوان پرستار با ناولتی رد

در این مقاله سعی کردیم درباره‌ی مزایای مهاجرت به دانمارک برای پرستارها و توضیح وظایف آن‌ها صحبت کنیم. آشنایی با چنین مسائلی باعث می‌شود تا موقعیت شغلی بهتری پیدا کنید و مهاجرت امن و راحت‌تری داشته باشید. اگر سوال دیگری دارید و می‌خواهید بیشتر بدانید، می‌توانید فرم مشاوره و ارزیابی ما را پرکنید تا کارشناسان متخصص ما در ناولتی رد در زمانی که برایتان مناسب است با شما تماس بگیرند تا از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آخرین اخبار