جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

IRCC اکنون آزمون PTE را برای مهاجرت به کانادا می‌پذیرد

از 30 ژانویه 2024، آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) برای همه برنامه‌های مهاجرت به کانادا پذیرفته می‌شود، به جز برای برنامه مستقیم دانشجویی (SDS). از 30 ژانویه 2024، آزمون PTE برای همه برنامه‌های مهاجرت به کانادا مورد قبول وزارت مهاجرت این کشور می‌باشد.

آزمون PTE

این بدان معناست که کاندیداهای برنامه نامزد استانی (PNP)، برنامه اکسپرس انتری، و کسانی که برای سایر اهداف مهاجرتی کانادا – از جمله درخواست برای شهروندی کانادا – به آزمون زبان نیاز دارند، اکنون می‌توانند در آزمون PTE Core شرکت کنند.

آزمون PTE Core چیست؟

PTE Core، یک آزمون زبان مبتنی بر کامپیوتر برای اثبات توانایی عمومی انگلیسی مهاجرت است. این آزمون، مهارت‌های روزمره انگلیسی در صحبت کردن، نوشتن، خواندن و گوش دادن را در مدت زمان دو ساعت ارزیابی می‌کند. بیش از ۴۰۰ مرکز برای انجام این آزمون در سراسر جهان در نظر گرفته شده است.

طبق وب سایت پیرسون، این آزمایش هم توسط انسان و هم توسط هوش مصنوعی تصحیح می‌شود تا احتمال اشتباه را کاهش دهد. نتایج آزمایش معمولاً در عرض دو روز یافت می‌شود.

PTE Core به سه بخش تقسیم می‌شود:

  • صحبت کردن و نوشتن (۵۰ دقیقه)
  • خواندن (۳۰ دقیقه)
  • گوش دادن (۳۰ دقیقه)

PTE Core جایگزین آزمون قبلی PTE Essential است که سال گذشته برای مهاجرت به کانادا تایید شده بود. لازم به ذکر است که پیرسون (مانند سایر سازمان‌های تست زبان تایید شده) انواع مختلفی از آزمون‌ها را ارائه می‌دهد (یعنی PTE Academic را برای مهاجرت‌های تحصیلی نیز ارائه می‌دهد). به متقاضیان مهاجرت توصیه می‌شود که مطمئن شوند که آزمون صحیح را برای برنامه مهاجرتی خود انتخاب کرده‌اند.

در زیر جدول مقایسه بین آزمون PTE Core با معیار زبان کانادایی (CLB) آورده شده است.

آزمون PTE Core با معیار زبان کانادایی (CLB)

آزمون‌های زبان پذیرفته شده

با اضافه شدن PTE Core، اکنون پنج آزمون زبان در مجموع توسط وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) برای مهاجرت پذیرفته شده است:

  • آزمون عمومی CELPIP (انگلیسی);
  • آزمون آیلتس (انگلیسی);
  • PTE Core (انگلیسی)؛
  • TEF کانادا (فرانسه)؛ و
  • TCF کانادا (فرانسه).

تمام این پنج آزمون توانایی زبان را در چهار مهارت ارزیابی می‌کنند: خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن. بر اساس برنامه خاصی که نامزدها تحت آن درخواست می‌دهند، ممکن است لازم باشد نمرات متفاوتی کسب کنند.

به عنوان مثال، متقاضیان مهاجرتی که تحت برنامه اکسپرس انتری درخواست می‌کنند، بر اساس برنامه‌ای که انتخاب می‌کنند، به نمرات متفاوتی نیاز دارند. بر اساس برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)، نامزدها به حداقل سطح CLB 7 برای همه مهارت‌های زبانی نیاز دارند. با این حال، بر اساس برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)، نامزدها به حداقل سطح CLB 5 برای صحبت کردن و شنیدن، و حداقل سطح ۴ برای خواندن و نوشتن نیاز دارند. علاوه بر این، داوطلبان تحت کلاس تجربه کانادایی (CEC) به حداقل سطح CLB 7 یا سطح ۵ در تمام توانایی‌های زبانی، بر اساس سطح مهارت شغلی خود در طبقه بندی ملی شغل (NOC) نیاز دارند.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات