جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

۶۰ درصد متخصصان مراقبت های بهداشتی، مشغول به کار هستند.

آمار کانادا: نزدیک به 60 درصد از متخصصان بهداشت و درمان تحصیل کرده بین المللی در رشته تحصیلی خود در کانادا مشغول به کار هستند.

متخصصان-مراقبت-های-بهداشتی

یک گزارش توسط Statistics Canada نشان می‌دهد که ۵۸٪ (۱۵۰,۶۲۲ نفر) از متخصصان مراقبت های بهداشتی تحصیل کرده بین المللی (IEHPs) در کانادا که برای پرستاری، پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی آموزش دیده‌اند، در حوزه کاری خود، کار می‌کنند.

داده‌های اداره پناهندگان مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) نشان می‌دهد که مهاجران یک چهارم کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی را تشکیل می‌دهند. همچنین انتظار می‌رود این تعداد افزایش یابد، زیرا ۵۰۰,۰۰۰ کارمند مراقبت‌های بهداشتی بالای ۵۵ سال سن دارند و در دهه آینده بازنشسته خواهند شد.

بر اساس آمار کانادا، به طور کلی، دو سوم از مهاجرین متخصص مراقبت‌های بهداشتی کمتر از ۵۰ سال سن داشتند. همچنین مشخص شد که از هر ۱۰ نفر ۷ نفر زن هستند.

نمودار پراکندگی جنسیتی

بیش‌ترین تعداد مهاجرین متخصص مراقبت های بهداشتی در انتاریو (۱۱۶,۳۱۰ نفر) و پس از آن بریتیش کلمبیا (۴۵,۲۳۵ نفر) و آلبرتا (۴۲,۰۳۵ نفر) زندگی می‌کنند.

متخصص مراقبت های بهداشتی نمودار

مهاجران کجا درس خواندند؟

این مطالعه نشان داد که ۶۳ درصد از مهاجرین متخصص مراقبت های بهداشتی، تحصیلات خود را در آسیا و ۱۱ درصد آن‌ها در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل کرده‌اند.

مهاجرین تحصیل کرده آسیایی، ۷۵ درصد از مهاجرین متخصص مراقبت‌های بهداشتی در مانیتوبا را تشکیل می‌دهند.

پوزیشن شغلی دقیق متخصصان مراقبت های بهداشتی

اداره آمار کانادا می‌گوید که یک سوم مهاجرین متخصص مراقبت‌های بهداشتی در کانادا در رشته پرستاری تحصیل کرده‌اند. در میان آن‌ها، چهار شغل برتر پرستاران عمومی و پرستاران روانپزشکی (۳۴%)، دستیاران پرستار (۲۱%)، پرستاران دارای پرکتیکال لایسنس (۸%) و کارکنان خدمات اجتماعی (۲%) بودند.

نمودار تفکیک شغلی

کسانی که به عنوان پزشک آموزش دیده‌اند ۱۵ درصد از کل مهاجرین متخصص مراقبت های بهداشتی در کانادا را تشکیل می‌دهند. بیشتر آن‌ها نیز در نیوفاندلند و لابرادور زندگی می‌کنند.

نوا اسکوشیا و ساسکاچوان نیز، نرخ اشتغال بالایی برای مهاجرین متخصص مراقبت های بهداشتی داشتند (هر دو بیش از ۶۵٪).

کمبود نیروی کار در بخش بهداشت و درمان

آخرین داده‌های شغلی از سوی اداره آمار کانادا نشان می‌دهد که ۱۴۷,۱۰۰ فرصت شغلی در ژوئن امسال وجود داشته است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که با توجه به تعداد زیادی متخصص که در کانادا زندگی می‌کنند، این کشور بازهم به افراد تازه وارد نیاز دارد. یکی از دلایل اصلی عدم یافتن کار توسط مهاجرین متخصص مراقبت های بهداشتی در زمینه کاری خود، مشکل در گرفتن مجوز تحت نظارت است. هر یک از استان‌های کانادا دارای یک نهاد نظارتی متفاوت است که الزامات مختلفی برای متخصصان مراقبت های بهداشتی تعیین میکند.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات