جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ماه بزرگداشت زنان تاریخ ساز در کانادا

از مدافعان اولیه حقوق زنان تا پیشگامان معاصر در زمینه‌های مختلف، داستان‌های آن‌ها نمونه‌ای از قدرت، استقامت و خستگی ناپذیری است.

ماه بزرگداشت زنان تاریخ ساز


به افتخار ماه بزرگداشت زنان تاریخ ساز، این کشور هم از زنان کانادایی و هم زنان مهاجری را که نقش محوری و کلیدی در تکامل کانادا ایفا کرده‌اند، تجلیل می‌کند.

پیشگامان تاریخی

Mary Ann Shadd Cary

او نه تنها اولین ناشر زن سیاه‌پوست آمریکای شمالی بود، بلکه به عنوان ناشر زن پیشگام در کانادا نیز ایستاد و به شدت از لغو برده‌داری و حق رای زنان دفاع کرد.

Agnes Macphail

اگنس مکفیل، اولین زنی که به مجلس عوام کانادا راه یافت، از مدافعان تزلزل ناپذیر اصلاحات زندان و حقوق زنان بود.

Anna May Wong

وونگ، یک هنرپیشه جسور چینی-کانادایی، از موانع نژادی در هالیوود اولیه عبور کرد و شخصیت‌های ظریفی را در زمان کلیشه‌سازی به تصویر کشید.

Viola Desmond

یک تاجر سیاه‌پوست پیشتاز که مدت‌ها قبل از جنبش حقوق مدنی در ایالات متحده، شجاعانه علیه تبعیض نژادی در نوا اسکوشیا موضع گرفت.

Rosemary Brown

او اولین زن سیاهپوست کانادایی بود که به عضویت یک مجلس قانونگذاری استانی انتخاب شد و همیشه از حقوق زنان و برابری نژادی دفاع می کرد.

Nellie McClung

مک کلانگ، نقش تعیین کننده‌ای در تضمین حق رای برای زنان کانادایی و تضمین به رسمیت شناختن قانونی آن‌ها به عنوان “یک شخص حقیقی” ایفا کرد.

پیشگامان مدرن

Adrienne Clarkson

سفر او از یک پناهنده جنگ جهانی دوم تا تبدیل شدن به بیست و ششمین فرماندار کل کانادا مظهر استقامت و تلاش است.

Michaëlle Jean

با فرار از دیکتاتوری در هائیتی، صعود ژان برای تبدیل شدن به اولین فرماندار کل زن سیاه پوست کانادا بسیار الهام بخش است.

Bertha Wilson

ویلسون در سن ۲۶ سالگی از اسکاتلند مهاجرت کرد و با تبدیل شدن به اولین قاضی زن دادگاه عالی کانادا، تابوهای زیادی را درهم شکست.

Doris Anderson

اندرسون به‌عنوان سردبیر طولانی‌مدت مجله Chatelaine و یک فعال حقوق زنان، نقش مهمی در پیشرفت‌های مهمی مانند کمیسیون سلطنتی وضعیت زنان داشت.

Louise Arbour

نفوذ جهانی آربور غیرقابل انکار است، زیرا به عنوان فعال عالی حقوق بشر سازمان ملل خدمت کرده و نقشی حیاتی در عدالت کیفری بین المللی ایفا کرده است.

Shahrzad Rafati

شهرزاد رفعتی یک ایرانی الاصل کانادایی؛ بنیانگذار و مدیر عامل BroadbandTV Corp، یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری رسانه در جهان است.

جوانان الهام بخش

Malala Yousafzai

یوسف زی برنده جایزه صلح نوبل و مدافع سرسخت آموزش دختران، جوانترین شهروند افتخاری کانادا شد. زنده ماندن از یک حمله توسط طالبان در سن ۱۵ سالگی، انعطاف پذیری و حمایت او الهام بخش جهان شده است. نخست وزیر جاستین ترودو از او به عنوان “الهام بخش برای همه ما” تقدیر کرد.

Nemahsis

این فلسطینی کانادایی از طریق موسیقی خود چالش‌ها و آرزوهای زنان مسلمان را به ویژه در بخش هایی مانند مد و زیبایی به جهانیان نشان می‌دهد.

Zainab Azim

به عنوان یک مدافع سرسخت دختران در مهندسی، فناوری، علوم و ریاضیات (STEM)، تلاش‌های زیادی در زمینه شنیده شدن دختران مهندس انجام داده.

ماه بزرگداشت زنان تاریخ ساز

در اول اکتبر، نخست وزیر؛ جاستین ترودو بیانیه‌ای در ماه بزرگداشت زنان تاریخ ساز صادر کرد که شامل موارد زیر بود:

«تاریخ کانادا با حضور زنانی که برای ایجاد تغییرات واقعی و مثبت در جامعه و کشور ما ایستادگی کردند، شکل گرفته است. در طول ماه بزرگداشت زنان تاریخ ساز، ما به این زنان الهام‌بخش گذشته و حال ادای احترام می‌کنیم، زیرا همچنان به تلاش برای ساخت جهانی عادلانه‌تر تلاش میکنیم.»

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات