جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

IRCC سقف پذیرش دانشجویان بین المللی در ۲۰۲۴ اعلام کرد!

گزارشی از IRCC نشان می‌دهد که انتظار می‌رود در سال 2024 سقف پذیرش به حدود 360,000 مجوز تحصیلی کاهش پیدا کند.

دانشجویان بین المللی

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کرده است که محدودیتی موقت برای تعداد دانشجویان بین المللی که ویزای تحصیلی آن‌ها صادر می شود، در نظر گرفته است.

علاوه بر این، IRCC برای هر استان و منطقه، محدوده پذیرش اعلام کرده است. IRCC می‌گوید که محدوده پذیرش بر اساس جمعیت منطقه مورد نظر تعیین می‌شود و منجر به کاهش قابل توجه دانشجو بین‌المللی در استان‌هایی خواهد شد که اکثرا مقصد مهاجرت تحصیلی هستند.

سقف‌ پذیرش بر دارندگان مجوز تحصیل فعلی یا تمدید مجوز تحصیل تأثیری نخواهد داشت و شامل کسانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند نمی‌شود.

IRCC می‌گوید که از ۲۲ ژانویه ۲۰۲۴، هر درخواست مجوز تحصیلی که به IRCC ارسال می‌شود، به گواهی نامه از یک استان یا منطقه نیز نیاز دارد. البته IRCC خاطرنشان کرده که در سال ۲۰۲۵ محدوده پذیرش جدیدی تعیین خواهد کرد.

تغییرات در معیارهای واجد شرایط بودن برای مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی

IRCC همچنین تغییراتی را در معیارهای واجد شرایط بودن مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) اعلام کرده است.

از سپتامبر ۲۰۲۴، دانشجویان بین المللی که به طور فیزیکی در یک کالج خصوصی (دارای مجوز تدریس برنامه درسی) درس می‌خوانند، واجد شرایط مجوزکار پس از تحصیل نیستند. اگرچه این برنامه‌ها در سال‌های اخیر دانشجویان بین‌المللی را جذب کرده‌اند، اما نظارت کمتری نسبت به کالج‌های دولتی دارند و به همین دلیل یک راه گریز برای دانشجویان بین المللی بودند.

IRCC همچنین اعلام کرده است که دانشجویان بین‌المللی که از کارشناسی ارشد یا سایر برنامه‌های کوتاه‌تر از مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند برای مجوز کار ۳ ساله درخواست دهند.

بر اساس معیارهای فعلی، مدت زمان یک مجوز کار پس از تحصیل بر اساس مدت زمان برنامه مطالعه افراد است. این معیار از نظر مادی، دانشجویان کارشناسی ارشد را محدود می‌کند زیرا مدت زمان واجد شرایط بودن آن‌ها برای کسب تجربه کاری در کانادا و در نهایت شانس انتقال اقامت موقت آنان را به اقامت دائم کاهش می‌دهد.

IRCC می‌گوید که open work permit فقط برای همسران دانشجویان بین المللی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا درس می‌خوانند، در دسترس خواهد بود. همسران دانشجویان بین المللی در سایر مقاطع تحصیلی، از جمله برنامه‌های کارشناسی و کالج، دیگر واجد شرایط نخواهند بود.

چالش‌های یکپارچگی سیستم پذیرش دانشجویان بین المللی

این اقدام وزارت مهاجرت کاملا پیش‌بینی می‌شد زیرا مارک میلر، وزیر مهاجرت، در تابستان ۲۰۲۳ و بار دیگر در دسامبر سال ۲۰۲۳ در بحثی علنی این موضوع را به مردم اعلام کرد.

وی اکنون پا را فراتر گذاشت و هفته گذشته در مصاحبه‌ای با CTV News گفت که در سه ماهه اول سال جاری اقداماتی را در خصوص مقیمان موقت به ویژه دانشجویان بین المللی اعلام خواهد کرد.

کانادا در سال ۲۰۲۲ پذیرای بیش از ۸۰۰,۰۰۰ دانشجوی بین المللی بود و وزیر پیش‌بینی کرده بود که این تعداد در سال ۲۰۲۳ به بیش از ۹۰۰,۰۰۰ خواهد رسید.

وزیر مهاجرت به CTV گفت که سیستم “خارج از کنترل” است و IRCC در تلاش است تا کانادا را به صورت فدرال سامان دهد.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات