جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تمدید مجوز کار برای دارندگان مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی

دارندگان (PGWP) می‌توانند از آوریل 2023 در وب‌سایت IRCC درخواست تمدید open work permit را بدهند

canadas-immigration-minister-sean-fraser-to-make-pgwp-announcement-this-morning

مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) به دانشجویان بین‌المللی امکان می‌دهد تجربه کار در کانادا را کسب کنند تا بتوانند از طریق این تجربه کار، اقامت دائم بگیرند. دارندگان (PGWP) که این مجوز آنها در سال ۲۰۲۳ منقضی می‌شود، می‌توانند از ۶ آوریل ۲۰۲۳ در وب‌سایت IRCC درخواست تمدید open work permit را بدهند.

این قانون، همچنین شامل کسانی است که PGWP آنها در سال ۲۰۲۲ منقضی شده و سال گذشته برای تمدید open work permit درخواست داده‌اند. برای درخواست‌کنندگان، ایمیل مجوز کار موقت ارسال می‌شود تا بتوانند به طور قانونی در کانادا به کار خود ادامه دهند.

افرادی که وضعیت قانونی آنها در کانادا منقضی شده، نیز می‌توانند برای بازگرداندن وضعیت خود درخواست دهند، حتی اگر وضعیت آنها خارج از مهلت ۹۰ روزه‌ای که اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارائه می‌دهد، منقضی شده باشد. چنین افرادی می‌توانند وضعیت خود را بازیابی کنند و مجوز کار موقت Open Work Permit را از ۶ آوریل دریافت کنند.

مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) برای دانشجویان بین‌المللی که از یک برنامه آموزشی واجد شرایط در یک موسسه آموزشی تعیین‌شده کانادا (DLI) فارغ‌التحصیل می‌شوند، در دسترس است.

DLI شامل کالج‌ها، دانشگاه‌ها و سایر موسسات آموزشی مورد تایید دولت برای استقبال از دانشجویان بین‌المللی هستند. PGWP فارغ‌التحصیلان بین‌المللی را قادر می‌سازد برای کارفرمای انتخابی خود در کانادا به مدت حداکثر سه سال کار کنند. (مدت‌زمان PGWP بر اساس طول برنامه آموزشی تکمیل‌شده توسط فارغ‌التحصیل بین‌المللی تعیین می‌شود.)

تحقیقات اداره آمار کانادا نشان می‌دهد تحصیل و تجربه کاری در کانادا می‌تواند به ادغام بازار کار با دانشجویان بین‌المللی کمک کند. بهبود مهارت‌های انگلیسی یا فرانسوی و توسعه ارتباطات اجتماعی هم منجر به ادغام اقتصادی این دانشجویان با کشور کانادا می‌شود.

سیستم اکسپرس اینتری فدرال هم امتیاز بیشتری به کسانی می‌دهد که تجربه تحصیل و کار در کانادا دارند. برنامه‌های مهاجرت استانی (PNP) هم برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی در دسترس هستند.

اکثر دانشجویان بین‌المللی کانادا علاقمند به ارائه درخواست اقامت دائم هستند. کانادا در پایان سال ۲۰۲۲ میزبان بیش از ۸۰۰ هزار دانشجوی بین‌المللی بود که آماری بی‌سابقه است. دارندگان PGWP اکثریت کسانی هستند که اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل می‌کنند.

در سال ۲۰۲۲، نزدیک به ۹۸ هزار از دارندگان PGWP اقامت دائم گرفتند که حدود ۸۲ درصد از کل کسانی‌اند که اقامت موقت آنها به اقامت دائم تبدیل شده است. کانادا به دنبال ۴۶۵ هزار اقامت دائم جدید در سال ۲۰۲۳ و ۵۰۰ هزار اقامت جدید در سال ۲۰۲۵ است.

دولت کانادا به دنبال تسهیل اقامت موقت به اقامت دائم از طریق اکسپرس اینتری است. به دلیل تقاضای شدید دارندگان PGWP برای اقامت دائم، کسانی که PGWP آنها منقضی شده، می‌توانند درخواست تمدید مجوز کار موقت open work permit را بدهند تا زمان بیشتری برای اخذ اقامت دائم داشته باشند.

در پایان سال ۲۰۲۲ بیش از ۲۸۶ هزار دارنده PGWP در کانادا وجود داشت. حدود ۱۲۷ هزار PGWP در سال ۲۰۲۳ منقضی می‌شود، با این حال حدود ۶۷ هزار دارنده PGWP قبلاً برای اقامت دائم درخواست داده‌اند و نیازی به تمدید مجوز کار خود از طریق این طرح ندارند.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات