جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دولت کانادا مسیر جدیدی برای اقامت موقت فلسطینیان غزه در کانادا تدوین کرده.

دولت فدرال با تشریح اقداماتی که اولین بار در ماه دسامبر اعلام شد و توسط دولت کانادا برای حمایت از خانواده کانادایی‌ها در منطقه تصویب شد، می‌گوید که اعضای خانواده فلسطینی‌های کانادا از این پس واجد شرایط اقامت موقت از طریق این مسیر جدید خواهند بود.

اقامت موقت فلسطینیان


از امروز، این مسیر جدید اقامت موقت (TR: Temporary Residence) برای کمک به اعضای خانواده شهروندان کانادایی در غزه اجرا می‌شود.

اعضای خانواده شهروندان کانادایی عبارتند از:

  • همسران
  • فرزندان و نوه‌ها
  • خواهر و برادر
  • پدر و مادر
  • پدربزرگ و مادربزرگ

ویزای اقامت موقت صادر شده از طریق این برنامه تا سه سال یا تا زمان انقضای پاسپورت متقاضی معتبر خواهد بود.

👈 توجه: اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تصریح می کند که متقاضیان این اقدام و سایر اقدامات ویژه بشردوستانه همچنان «باید قبل از تأیید ورود به کانادا، تمام شرایط پذیرش، از جمله مشخصات بیومتریک را رعایت کنند».

پس از رسیدن افراد واجد شرایط به کانادا چه اتفاقی می افتد؟

بر اساس خبر امروز، TR واجد شرایط پس از ورود به کانادا “می‌توانند برای مجوز تحصیل معاف از هزینه یا open work permit ” درخواست دهند.

IRCC می‌گوید: «این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا در حالی که بحران ادامه دارد، در کانادا زندگی بهتری داشته باشند».

علاوه بر این، اداره مهاجرت کانادا خاطرنشان می‌کند، به کسانی که از طریق این مسیر جدید به کانادا می آیند، «سه ماه پوشش بهداشتی تحت برنامه موقت سلامت فدرال» برای کمک به رفع هر گونه نیاز فوری پزشکی در بدو ورود داده می‌شود.

علاوه بر این، طبق این اعلامیه مهاجران همچنین به «خدماتی مانند آموزش زبان و پشتیبانی برای ارتباط با بازار کار و جامعه محلی» دسترسی خواهند داشت.

اقدامات فوق تا ۹ ژانویه ۲۰۲۵ یا تا زمانی که ۱۰۰۰ درخواست ویزای اقامت موقت دریافت شد، اعمال خواهد شد. (هر کدام که زودتر انجام شود.) با این حال، دولت همچنین اعلام کرده است که از نزدیک وضعیت درخواست‌ها را رصد خواهد کرد تا در صورت لزوم به راهکارهای مهاجرتی بهتر فکر کند. IRCC همچنین اعلام کرده است که در صورت امکان، رسیدگی به درخواست‌های اقامت دائم فلسطینی‌ها تحت برنامه اسپانسرشیپ را در اولویت قرار خواهد داد.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات