جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ایرانی‌ها، هشتمین گروه متقاضیان مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۲

ایرانی‌ها 2.5 درصد کل مهاجران به کانادا را در سال گذشته به خود اختصاص دادند

سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، ۱۰ کشور متقاضی مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۲ را اعلام کرد.

در سال ۲۰۲۲، مهاجرت به کانادا به بالاترین حد خود رسید و برای دومین سال متوالی از زمان کرونا رکوردشکنی کرد. در این سال، ۴۳۷ هزار و ۱۲۰ نفر اقامت دائم کانادا را دریافت کردند که نزدیک به هشت درصد، بیشتر از تعداد اقامت دائم صادرشده در سال ۲۰۲۱ است. سال ۲۰۲۲ پس از سال‌های ۱۹۱۳ و ۲۰۲۱، سومین سال در تاریخ کانادا است که این کشور طی یک سال، بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر پذیرفته است.

در این سال، برنامه‌های مهاجرت اقتصادی، بار دیگر اولویت اصلی مهاجران کانادا بودند. این برنامه‌ها، شامل برنامه‌های کارگری و تجاری، برنامه نامزد استانی و مسیرهای اقامت موقت تا اقامت دائم هستند که ۵۸.۵ درصد از کل اقامت‌های دائم صادرشده کانادا در سال ۲۰۲۲ را تشکیل دادند.

۱۴ هزار و ۱۵۰ نفر، بیشتر از میزانی است که این کشور به‌عنوان برنامه سطوح مهاجرت ۲۰۲۲-۲۰۲۴ هدف‌گذاری کرده، در این سال از طریق برنامه مهاجرت اقتصادی به کانادا مهاجرت کردند.

در سال ۲۰۲۲، ۹۷ هزار و ۱۶۵ نفر هم از طریق ویزای حمایت از خانواده وارد کانادا شدند که ۲۲.۲ درصد کل اقامت‌های دائم صادرشده و ۱۰۵ هزار نفر، کمتر از هدف تعیین‌شده است. در همین سال، ۷۵ هزار و ۳۳۰ پناهنده وارد کانادا شدند که این تعداد، بیشتر از سال قبل و کمتر از هدف تعیین‌شده سازمان مهاجرت کانادا بود.

اکثر کسانی که در سال ۲۰۲۲ اقامت دائم کانادا را دریافت کردند، شهروندان هند، چین و افغانستان بودند.

مانند سال ۲۰۲۱، هند رتبه اول مهاجرت به کانادا را دارد و چین در رتبه دوم است. شهروندان ده کشور زیر، رتبه‌های نخست مهاجرت به کانادا را داشته‌اند:

  • هند ۲۷ درصد
  • چین ۷.۲ درصد
  • افغانستان ۵.۴ درصد
  • نیجریه ۵.۰۵ درصد
  • فیلیپین ۵.۰۴ درصد
  • فرانسه ۳.۲ درصد
  • پاکستان ۲.۶ درصد
  • ایران ۲.۵ درصد
  • ایالات متحده آمریکا ۲.۳ درصد
  • سوریه ۱.۹ درصد

برترین مقاصد اقامت دائم کانادا در سال ۲۰۲۲ انتاریو و کبک بوده‌اند.

در سال ۲۰۲۲، انتاریو، برترین مقصد دریافت اقامت دائم کانادا بود و کبک هم از بریتیش کلمبیا پیشی گرفت و رتبه دوم را کسب کرد.

در سال ۲۰۲۲، ۴۲.۲ درصد اقامت دائم برای انتاریو صادر شد که نسبت به سال قبل کاهش یافته است. این موضوع، ناشی از تلاش کانادا برای گسترش مزایای مهاجرت در سراسر کشور است که به مرور باعث رواج بیشتر برنامه مهاجرت استانی نسبت به اکسپرس انتری می‌شود.

کبک در رتبه دوم مقصد مهاجرت قرار گرفت و ۱۵.۷ درصد کل مهاجران جدید را پذیرفت.

بریتیش کلمبیا هم ۱۴ درصد مهاجران کانادا را در سال ۲۰۲۲ جذب کرد که سه درصد کمتر از سال گذشته است. آلبرتا هم ۱۱.۳ درصد اقامت‌های دائم این سال را به خود اختصاص داد.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات