جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

برگزاری مجدد آزمون آیلتس آنلاین (IELTS) در سال ۱۴۰۲

آیلتس کامپیوتری (Computer-Delivered IELTS) یکی از دو فرمت آزمون آیلتس است که توسط سازمان بین‌المللی آیلتس برگزار می‌شود. این آزمون در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار در استرالیا برگزار شد و از آن زمان در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران، ارائه می‌شود.

آزمون-آیلتس-آنلاین

آزمون آیلتس آنلاین از نظر ساختار و محتوا با آزمون آیلتس کاغذی کاملاً یکسان است. تنها تفاوت این دو فرمت در نحوه ارائه آزمون است. در آزمون آیلتس کامپیوتری، آزمون‌های خواندن، نوشتن و شنیداری در کامپیوتر انجام می‌شود، اما آزمون گفتاری به‌صورت گفتگوی رودررو با یک آزمون‌گیرنده آیلتس انجام می‌شود.

در اطلاعیه جدید، آزمون آیلتس دوباره در سال ۲۰۲۳ (۱۴۰۲) برای ایرانیان در دسترس است و از طریق این سایت می‌توانید ثبت نام کنید!

مزایا و معایب آزمون آیلتس کامپیوتری

آزمون آیلتس آنلاین مزایا و معایب خاص خود را دارد. برخی از مزایای این آزمون عبارتند از:

  • قابلیت انتخاب زمان و مکان آزمون: در آزمون آیلتس کامپیوتری، داوطلبان می‌توانند زمان و مکان آزمون خود را به‌صورت دلخواه انتخاب کنند. این امر برای داوطلبانی که محدودیت زمانی یا مکانی دارند، بسیار مفید است.
  • دریافت سریع‌تر نتایج آزمون: نتایج آزمون آیلتس آنلاین معمولاً ظرف ۳ تا ۵ روز پس از برگزاری آزمون در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد. این امر در مقایسه با آزمون آیلتس کاغذی که نتایج آن معمولاً ظرف ۱۴ روز پس از برگزاری آزمون در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد، یک مزیت محسوب می‌شود.
  • صرفه‌جویی در مصرف کاغذ: آزمون آیلتس کامپیوتری نیازی به استفاده از کاغذ ندارد. این امر در راستای حفظ محیط‌زیست، یک مزیت محسوب می‌شود.

برخی از معایب آزمون آیلتس آنلاین عبارتند از:

  • هزینه بالاتر: هزینه ثبت‌نام در آزمون آیلتس کامپیوتری معمولاً کمی بالاتر از آزمون آیلتس کاغذی است.
  • نیاز به مهارت تایپ: در آزمون آیلتس کامپیوتری، داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات نوشتاری باید از مهارت تایپ خود استفاده کنند. این امر برای داوطلبانی که مهارت تایپ بالایی ندارند، می‌تواند یک چالش محسوب شود.
  • عدم امکان تغییر پاسخ‌ها: در آزمون آیلتس آنلاین، داوطلبان نمی‌توانند پس از ارائه پاسخ به یک سوال، آن پاسخ را تغییر دهند. این امر می‌تواند برای داوطلبانی که در پاسخگویی به سوالات مردد هستند، یک چالش محسوب شود.

آمادگی برای آزمون آیلتس کامپیوتری

برای آمادگی برای آیلتس، داوطلبان می‌توانند از منابع آموزشی مختلفی مانند کتاب‌های کمک‌درسی، دوره‌های آموزشی آنلاین و نرم‌افزارهای شبیه‌ساز آزمون استفاده کنند. همچنین، داوطلبان می‌توانند در آزمون‌های آزمایشی آیلتس کامپیوتری شرکت کنند تا با نحوه برگزاری این آزمون آشنا شوند.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات