جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اجازه تحصیل در کانادا بدون نیاز به ویزای تحصیلی

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا (IRCC)، اعلام کرد افرادی که با ویزای کار، در کانادا مشغول به کار هستند، بدون نیاز به اجازه تحصیل در کانادا (study permit)، می توانند در این کشور تحصیل کنند.

اجازه تحصیل در کانادا بدون نیاز به ویزای تحصیلی

شان فریزر، وزیر اداره مهاجرت کانادا، در تاریخ ۲۷ جون ۲۰۲۳ اعلام کرد: “افرادی که با ویزای کار، در کانادا زندگی می کنند بدون نیاز به گرفتن اجازه تحصیل و بدون محدودیت به صورت تمام وقت در هر مقطع و رشته ای، به صورت حضوری یا آنلاین می توانند در کانادا تحصیل کنند.”

تا قبل از این تغییر فقط کسانی می‌توانستند با مجوز کار به تحصیل بپردازند که در دوره های کمتر از ۶ ماه شرکت می‌کردند. این شرایط موقت فقط به مدت سه سال و تا تاریخ ۲۷ جون سال ۲۰۲۶ اعتبار دارد. شایان ذکر است که طول مدت اجازه تحصیل این افراد تا زمان پایان مدت اعتبار ویزای کارشان است. این تغییر مثبت، مزایای زیادی دارد از جمله:

  • تحصیل در کانادا به افرادی که می‌خواهند اقامت دائم کانادا را بگیرند، کمک می کند که نمره اکسپرس انتری آنها افزایش چشمگیری داشته باشد.
  • افرادی که دارای کسب و کار هستند، داشتن تحصیل و license کانادایی می تواند به آنها کمک کند که در شغل خود ارتقای خوبی بگیرند.
  • دارا بودن سابقه تحصیل در کانادا می‌تواند به پیدا کردن فرصت های شغلی بهتر در کانادا کمک کند.
  • همچنین افرادی که با ویزای IMP به کانادا مهاجرت می کنند، می توانند بدون نیاز به ویزای تحصیلی در کانادا درس بخوانند.

جزئیات خبر در وبسایت رسمی دولت کانادا

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات