جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ورود ۳۲,۰۰۰ متخصص فناوری به کانادا

بر اساس گزارش اخیر شورای فناوری آمریکای شمالی (TECNA) و شبکه فناوری کانادا (CTN) بین آوریل 2022 و مارس 2023، بیش از 32,000 متخصص فناوری برای کار به کانادا آمدند.

فناوری

گزارش مشترک TECNA و CTN در مورد تأثیر مهاجرت بر مشاغل فناوری در آمریکای شمالی، به بررسی موضوعاتی چون جابجایی جوامع فناوری پرداخته است. این گزارش نشان می‌دهد که افزایش کار از راه دور منجر به جابجایی افراد متخصص شده. این وضعیت در قدم اول به علت شیوع بیماری COVID-19 ایجاد شده است.

به ویژه در مورد کانادا، این گزارش تأکید می‌کند که مهاجرت جهانی استعدادهای فناوری به کانادا همچنان به شدت ادامه دارد، به ویژه از کشورهایی مانند هند، نیجریه و برزیل. علاوه بر این، افزایش سرمایه‌گذاری از سوی شرکت‌های فناوری در کانادا یکی دیگر از دلایل رونق صنعت تکنولوژی در این کشور است.

در سال ۲۰۲۲، بیش از ۴۰۰,۰۰۰ توسعه‌ دهنده نرم‌افزار در کانادا مشغول به کار شدند. ویندزور در انتاریو با رشد ۲۸ درصدی و استان‌های کوچک‌تر نیز مانند ساسکاچوان و نیوفاندلند و لابرادور با نرخ رشد ۱۶.۳ درصدی، سریع‌ترین رشد نیروی کار فناوری را تجربه کرده‌اند.

مناطق محبوب متخصصان فناوری

مهارت‌های فناوری برجسته در کانادا شامل Customer Experience, Microsoft Azure, Analytical Skills, Amazon Web Services, React.js, Jira, Data Science, GitHub, Customer Satisfaction است.

گزارش TECNA و CTN همچنین شهرهای جذاب کانادا برای استعدادهای برتر فناوری را شناسایی کرده است، از جمله میسیساگا، مونترال و واترلو (استان های انتاریو و کبک). این شهرها به دلیل اکوسیستم‌های پویا، مراکز توسعه تکنولوژی و فرصت‌های شغلی مناسب، به عنوان مقاصد جذاب برای تازه‌واردان در عرصه فناوری معرفی شده‌اند.

تا به امروز، کانادا تلاش‌های قابل توجهی را برای جذب استعدادهای فناوری از سرتاسر جهان انجام داده است. استراتژی کانادا مبنی بر پذیرش افراد مهاجر تحت برنامه تحرک بین‌المللی (IMP) و دیگر اقدامات همچون قرعه‌کشی‌های اکسپرس انتری برای دسته‌های مختلف، بوده است.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات