جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عدم تطابق مهارت‌ها، مشکل مهاجران به کانادا برای یافتن شغل

کارفرمایان کانادایی گاه درک نادرستی از مهارت‌ها و قابلیت‌های مهاجران دارند و این موضوع بر توانایی مهاجران برای یافتن کار در کانادا تأثیر می‌گذارد.

canadian-immigrants-efforts-to-find-employment-complicated-by-perceived-skills-mismatch

مهاجران کانادایی با این تصور مواجه می‌شوند که ممکن است مهارت‌ها و استعدادهای لازم برای انجام بسیاری از مشاغل مشابهی را که در کشور خود انجام می‌دادند، در کانادا نداشته باشند.

این تصور، ناشی از نداشتن تجربه کار در کانادا، «مشکلات زبانی» و مشکلاتی است که درزمینه به رسمیت شناختن مدرک تحصیلی و تجربه کاری مهاجر در کشور مبدا در کانادا وجود دارد.

در میان برخی کارفرمایان کانادایی هم سوگیری‌هایی وجود دارد که باعث بی‌اعتبار شمردن تحصیلات، تجربه کاری و مهارت زبان مهاجران می‌شود و تأثیر منفی بر تجربه زندگی برخی مهاجران می‌گذارد.

دولت کانادا باید اطمینان حاصل کند مهاجران، مسیری هموار برای جذب به بازار کار دارند. کسب‌وکارها هم باید روی آموزش سرمایه‌گذاری کنند تا عدم تطابق مهارت‌ها کاهش یابد.

این باور که مهاجران کانادایی به دلیل «عدم تطابق مهارت‌ها» برای انجام کارهای ماهرانه مناسب نیستند، باعث شده برخی مهاجران، نسبت به وجود آینده‌ای موفق در این کشور دلسرد شوند.

بررسی سیاست فعلی مهاجرت و اشتغال به دولت کانادا کمک می‌کند تجربه کاری مهاجر در کشور خود را با تجربه کار در کانادا تطبیق دهد تا کارفرمایان کانادایی بتوانند از طریق سابقه شغلی بین‌المللی، ارزشی را که یک مهاجر به کانادا می‌آورد، به رسمیت بشناسند. تطبیق مدارک تحصیلی سایر کشورها با مدارک تحصیلی کانادا نیز اهمیت دارد.

بازنگری و تغییر سیاست دولت، اولین گام برای آموزش بهتر زبان و مهارت به مهاجران است تا چشم‌انداز شغلی مهاجران به کانادا بهبود یابد.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات