جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نتایج قرعه‌کشی چهار استان‌ کانادا اعلام شد

طرح سطوح مهاجرت 2025-2023 نشان می‌دهد پذیرش PNP تا سال 2025 از پذیرش با مهارت بالا (Express Entry) فدرال پیشی خواهد گرفت

نشست میان‌دوره‌ای مجمع وزرای مسئول مهاجرت (FMRI) کانادا ۱۰ مارچ برگزار شد.

از زمانی که کانادا در سال ۱۸۶۷ تاسیس شد، دولت‌های استانی و فدرال مسئولیت مشترکی درزمینه مهاجرت دارند. هدف اصلی این کنفرانس‌ها که دو بار در سال برای بحث در مورد اولویت‌های مهاجرتی کشور برگزار می‌شود، گسترش مهاجرت در سراسر کانادا است.

وزرا در این نشست بر به حداکثر رساندن اثربخشی سیستم مهاجرت برای رفع نیازهای اقتصادی و منطقه‌ای و افزایش تخصیص برنامه‌های مهاجرت استانی پرداختند.

آنها بر برنامه‌های مهاجرت استانی، برنامه مهاجرت آتلانتیک و برنامه آزمایشی مهاجرت روستایی و شمالی هم تاکید کردند.

در این راستا، ظرفیت برنامه‌های مهاجرت استانی در سال ۲۰۲۳ به اندازه ۴۴ درصد افزایش می‌یابد.

همه استان‌های کانادا به‌جز کبک و نوناووت، برنامه مهاجرت استانی خود را اجرا می‌کنند که از طریق آن مهاجران می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند. کبک هم سیستم مهاجرتی خود را دارد.

درنهایت، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در مورد تعداد کسانی که برای درخواست اقامت دائم تحت برنامه‌های مهاجرت استانی (PNP) دعوت شده‌اند، حرف آخر را می‌زند.

هر سال تحت برنامه سطوح مهاجرت، IRCC هدف پذیرش ملی PNP را مشخص و چند ماه بعد اهداف PNP را به استان و منطقه ارسال می‌کند.

طرح سطوح مهاجرت ۲۰۲۳-۲۰۲۵ نشان می‌دهد پذیرش PNP تا سال ۲۰۲۵ از پذیرش با مهارت بالا (Express Entry) فدرال پیشی خواهد گرفت.

این هفته، استان‌های بریتیش کلمبیا، انتاریو و منیتوبا قرعه‌کشی‌های PNP را برگزار کرده‌اند و کبک هم با سیستم خود قرعه‌کشی انجام داده است.

نتایج مهاجرت استانی

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا، ۲۷۶ مهاجر را از طریق برنامه مهاجرتی BC PNP دعوت کرد.

۲۲۹ نفر طی یک قرعه‌کشی عمومی که شامل مشاغل فنی بود، دعوت شدند. در قرعه‌کشی عمومی، نامزدهای مهاجرت International Skilled Worker با حداقل امتیاز SIRS 100 و نامزدهای روند مهاجرتی فارغ‌التحصیل بین‌المللی با حداقل امتیاز SIRS 105 انتخاب شدند. هر دو روش، شامل نامزدهای اکسپرس اینتری بودند.

داوطلبان نیمه‌ماهر با حداقل امتیاز ۸۵ هم واجد شرایط نامزدی مهاجرت بودند.

بریتیش کلمبیا، قرعه‌کشی‌های شغلی خاص برای داوطلبان روندهای مهاجرتی Skilled Worker و International Graduate (شامل اکسپرس اینتری با حداقل امتیاز SIRS 60) هم برگزار کرد که شامل موارد زیر است:

  • ۲۶ مربی و دستیار دوران کودکی (NOC 4214)
  • ۱۹ کارمند بهداشت و درمان

انتاریو

انتاریو هم دو قرعه‌کشی تحت روند مهاجرتی اولویت‌های سرمایه انسانی اکسپرس اینتری برگزار کرد.

در قرعه‌کشی اول، ۸۲۲ نامزد مهاجرت در مشاغل مراقبت‌های بهداشتی با نمرات سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) بین ۴۶۹ تا ۴۸۹ را هدف قرار داد. در دومین قرعه‌کشی هم ۸۱۵ نامزد مهاجرت در مشاغل فنی با دامنه امتیاز ۴۷۹ تا ۴۸۹ انتخاب شدند.

مانیتوبا

منیتوبا ۵۷۶ نامزد مهاجرت را در سه دسته دعوت کرد.

قرعه‌کشی مخصوص مشاغل Skilled Worker برای شغل‌های فروش و پشتیبانی خدمات انجام شد. این استان از ۲۲۴ داوطلب با حداقل ۶۱۲ امتیاز هم دعوت کرد.

مانیتوبا از ۲۷۷ نامزد مهاجرت مربوط به روند مهاجرتی نیروی کار ماهر هم دعوت کرد. این داوطلبان به حداقل نمره ۶۷۵ نیاز داشتند.

تحت برنامه مهاجرتی آموزش بین‌المللی، ۵۳ نامزد مهاجرت بدون حداقل امتیاز دعوت شدند. ۴۳ کاندید دیگر هم به‌عنوان کارگران ماهر با امتیاز ۶۶۶ دعوت شدند.

از میان کل نامزدهای مهاجرت دعوت‌شده، ۴۵ نفر نیز کاندیدهای اکسپرس اینتری بودند.

کبک

کبک از ۱۰۱۷ نامزد مهاجرت دعوت کرد تا از طریق برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر منظم کبک برای اقامت دائم درخواست دهند.

این قرعه‌کشی مشاغل خاصی را هدف قرار نداد و از نامزدهای مهاجرت با حداقل امتیاز ۵۸۹ دعوت شد. از طرف دیگر، نامزدهای دعوت‌شده ممکن است پیشنهاد شغلی معتبر خارج از قلمرو Communauté métropolitaine de Montréal داشته باشند.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات