جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کاهش تعداد ویزای استارت آپ کانادا در سال ۲۰۲۳

تعداد افرادی که با استفاده از ویزای استارت آپ کانادا به اقامت دائم کانادا رسیدند, 6.25 درصد کاهش یافت؛ و از 160 نفر در سه ماهه اول سال 2022, به 150 نفر در سال 2023 رسید.

کاهش تعداد ویزای استارت آپ کانادا در سال 2023

آخرین داده های اداره مهاجرت,شهروندی و پناهندگی کانادا (IRCC), نشان می‌دهد که در ۳ ماهه اول سال ۲۰۲۳, کانادا پذیرای ۱۴۵۳۳۰ مقیم دائم جدید بوده است.

علیرغم سیر صعودی مهاجرت به کانادا که قرار است در سال ۲۰۲۳ رکورد دیگری را بشکند, تعداد افرادی که از طریق برنامه استارت آپ به کانادا مهاجرت کردند نسبت به سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

در ژانویه ۲۰۲۳, ۵۰ نفر از طریق برنامه استارت آپ توانستند به اقامت دائم کانادا برسند که آمار خوبی بود.

اما پس از آن در ماه فوریه این تعداد به ۴۰ نفر کاهش یافت و سپس در ماه مارس به ۵۰ نفر رسید.

استان آنتاریو در ۳ ماهه اول تنها شاهد ۶۰ ساکن دائمی جدید از طریق برنامه استارت آپ بود که این تعداد ۲۵ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ کمتر است.

بیریتیش کلمبیا نیز شاهد کاهش ۱۵.۴ درصدی تعداد افرادی بود که از طریق این برنامه به کانادا وارد شدند.

البته کاهش تعداد افرادی که از طریق این برنامه به دو استان بریتیش کلمبیا و آنتاریو وارد شدند تا حدودی با افزایش تعداد افراد در استان های مانیتوبا و آلبرتا جبران شد.

شایان ذکر است تعداد ساکنان دائمی جدید فقط از طریق برنامه ویزای استارت آپ در مانیتوبا ۶۶.۷ درصد افزایش یافت.

گفتنی است که کل فرآیند درخواست اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ در حال حاضر ۳۳ ماه طول می‌کشد.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

2 پاسخ

 1. باسلام من گاها ازطریق خیلی ازشرکتهای مهاجرتی اطلاع حاصل کردم که زمانی که برای ویزای کانادا اقدام می‌شود اگردرمرحله اولیه که سفارت مشغول بررسی پرونده شخص میباشداگرحدودا بین چندهفته تایکی دوماه نقصی درپرونده پیدانکنندومشکلی ایجاد‌نشود به احتمال زیاد شخص ریجکت نخواهد شد وبا طولانی ترشدن زمان پروسه احتمال ویزاشدن زیاده چراکه اگرکسی رو بخوان ریجکت کنند باید درزمان کوتاهتربه او اعلام نمایند که نسبت به رفع نقص پرونده اقدام نماید ولی باز هم بعضی ها میگن به طولانی شدن زمان پرونده ارتباطی نداره وممکنه با گذشت چندین ماه فرد رو ریجکت کنند خواستم نظرشمارودراین قضیه باتوجه به تجارب ومجموع پرونده های بررسی شده جویا بشم متشکرم

  1. سلام علیرضای عزیز
   بین ریجکت شدن یا نشدن و زمان پروسه ویزا شدن ارتباطی وجود ندارد.
   براساس تجارب ما بسته به دلایل معلوم و نامعلوم و همچنین آفیسری که مدارک شما را بررسی میکند، مدت زمان پروسه می تواند متفاوت باشد.
   در سایت اداره مهاجرت زمان تخمینی هر پروسه درج شده که البته شما با کمک وکیل خود و با استفاده از سرویس status tracker میتوانید از وضعیت درخواست خود مطلع شوید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

آخرین مقالات