سوپر ویزا کانادا چیست؟  تمامی مراحل و شرایط آن در سال ۲۰۲۳

سوپر ویزای کانادا یکی از بهترین و آسانترین روش های رفتن به کاناداست.

کانادا برای متقاضیان مهاجرت به این کشور و نهایتا اخذ اقامت دائم کشورش مسیرهای متفاوتی را در نظر گرفته است.

از این جهت تمامی افراد با توجه به شرایط و موقعیت خود می توانند بهترین مسیر مهاجرت به کانادا را انتخاب کنند.

با سوپر ویزای کانادا پدر یا مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ افرادی که مقیم کانادا می باشند اجازه چند بار ورود به کانادا را پیدا کرده و می توانند به مدت ۵ سال به دیدن بستگان خود در کانادا بروند.

در ادامه تمام جزییات سوپر ویزای کانادا را با هم بررسی می کنیم.

زمان تخمینی مطالعه: ۸ دقیقه

فهرست مطالب

سوپر ویزا کانادا چیست؟

سوپر ویزا کانادا نوعی از ویزا است که اجازه چندبار ورود به این کشور را در طولانی مدت فراهم می کند. دارندگان سوپر ویزای کانادا می توانند از آن به مدت ۵ سال برای ورود به کشور کانادا و دیدن فرزندان و بستگانشان استفاده کنند.

شرایط خاصی برای دریافت سوپر ویزا کانادا وجود دارد که متقضیان آن باید تمام معیارها را رعایت کنند و همه شرایط مورد نیاز را داشته باشند. وقتی با استفاده از سوپر ویزا وارد کانادا شوید افسر خدمات مرزی موظف است زمان اقامت مورد نظر شما را هرچند وقت که باشد تایید کند.

افزایش مدت اقامت برای دارندگان سوپر ویزا

مدت اقامت دارندگان سوپر ویزای کانادا از تاریخ ۴ جولای ۲۰۲۲ به ۵ سال افزایش یافته است. افرادی که از این تاریخ به بعد درخواست دریافت سوپر ویزا ارسال کرده اند یا پیش از این تاریخ ارسال کرده اند اما درخواست آن ها از تاریخ ۴ جولای به بعد دریافت شده است؛ واجد شرایط دریافت سوپر ویزای ۵ ساله هستند.

مدت اقامت افرادی که قبل از این تاریخ با استفاده از سوپرویزای خود وارد کانادا شده اند ثابت می ماند. برای مثال اگر فرد در هنگام ورود به کانادا از افسر خدمات مرزی ۲ سال اجازه اقامت دریافت کرده است، این مدت برای او پس از تاریخ ۴ جولای نیز اعتبار دارد. اما اگر درخواست افزایش مدت اقامت خود را داشته باشد باید پیش از این تاریخ از کانادا خارج و مجدد وارد شود.

افسر خدمات مرزی موظف است هربار همه شرایط متقاضی سوپر ویزا را بررسی کند و اطمینان یابد که فرد هنوز هم واجد شرایط دریافت اقامت از طریق سوپر ویزای کانادا می باشد.

یکی از شرایطی که برای تمدید مدت سوپر ویزا برای کانادا مهم است داشتن بیمه پزشکی برای استفاده در زمان اقامت فرد در کشور کانادا است.

شرایط دریافت سوپر ویزا کانادا

شرایط دریافت سوپر ویزا کانادا برای افرادی که متقاضی آن هستند به شرح زیر است:

 1. شخصی که قصد دارد سوپر ویزا دریافت کند باید پدر یا مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ فردی باشد که مقیم کانادا است.
 2. باید از فرزندان یا نوه های مقیم کانادا خود دعوت نامه امضا شده داشته باشد.
 3. در این دعوت نامه باید ذکر شود که فرزند یا نوه مقیم کانادا توانایی مالی حمایت از والدین خود را دارد.
 4. فرد مقیم کانادا باید لیستی از تعداد افراد خانواده اش با مشخصات کامل آن ها ارائه کند.
 5. فرد مقیم کانادا باید یک کپی از مدارک شهروندی یا اقامت دائم خود در این کشور را ارائه کند.
 6. این فرد باید از یک شرکت بیمه کانادایی، مدرک بیمه پزشکی خصوصی دریافت کند.
 7. فرد مقیم کانادا باید بیمه درمانی داشته باشد و هزینه آن را یا به صورت کامل یا با استفاده از اقساط با سپرده پرداخت کند.
 8. این بیمه باید مراقبت های بهداشتی و بستری در بیمارستان فرد را پوشش دهد.
 9. نیاز است که فرد حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار پوشش اضطراری را برای شرایط ویژه پزشکی و درمانی فراهم کند.
 10. بیمه درمانی خصوصی باید برای همه ی افرادی که وارد کانادا می شوند معتبر باشد و مدرک آن را برای ارئه به افسر خدمات مرزی در اختیار داشته باشند.
 11. فرد متقاضی باید درخواست سوپر ویزای خود را خارج از کشور کانادا ثبت کند و اجازه ورود به این کشور را داشته باشد.
 12. فرد متقاضی باید در یک معاینه پزشکی مهاجرت شرکت کند و سلامت خود را مورد ارزیابی قرار دهد.


شرایط حمایت مالی

فرزندان و نوه هایی که والدین خود را دعوت می کنند باید بتوانند ثابت کنند که از حداقل درآمد لازم برای میزبانی از والدین خود برخوردارند. اسناد زیر برخی از مواردی هستند که می توان از آن ها برای اثبات توانایی مالی افراد استفاده کرد:

 1. اعلامیه ارزیابی (NOA) یا T4/T1 برای آخرین سال مالیاتی
 2. بیانیه مزایای بیمه کار
 3. نامه های استخدامی شامل میزان حقوق دریافتی، عنوان شغل، شرح شغل و تاریخ استخدام
 4. فیش حقوقی
 5. اظهارات بانک

کانادا پیش از این که درباره اجازه ورود والدین از طریق سوپرویزا تصمیم بگیرد بررسی می کند که آیا آن ها بازدید کننده واقعی هستند و پس از اتمام تاریخ اقامتشان کانادا را ترک می کنند یا خیر. برای مثال پیوند های فرد با کشور خود، ثبات اقتصادی و سیاسی آن کشور و هدف شخص بازدید کننده از ورود به این کشور را بررسی می کند.

پاسخگویی به درخواست سوپر ویزا کانادا

پاسخگویی به درخواست سوپر ویزا کانادا اکثرا ظرف چند هفته صورت می گیرد اما اگر درخواست سوپر ویزا بدون پردازش برگردانده شود به این معنی است که مدارک فرد ناقص است. در بعضی مواقع ممکن است از فرد خواسته شود تا:

 • به مصاحبه با مقامات کانادا در کشور خود برود
 • اطلاعات بیشتری ارسال کند
 • معاینه پزشکی انجام دهد
 • گواهی عدم پیشینه از اداره پلیس دریافت کند.
  در نهایت اگر درخواست فرد تایید شود ویزا درون پاسپورت مهر می شود و به فرد بازگردانده می شود و اگر درخواست رد شود توضیحی به عنوان عدم تایید و بررسی مدارک برای شخص ارسال می شود.

  سوپر ویزای کانادا برای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ هایی صادر می شود که نوه یا فرزند آن ها در کانادا زندگی می کنند. وضعیت اقامت فردی که در کانادا زندگی می کند باید مشخص باشد تا بتواند والدین خود را به کانادا دعوت کند. این شخص باید شهروند کانادا باشد یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد و مدارک مربوط به آن را ارئه دهد.

نتیجه گیری

علاوه بر آن فرزند مقیم کانادا باید شرایط مالی معقولی داشته باشد تا بتواند ازوالدین خود در طول مدت اقامتشان حمایت کند و همچنین بیمه درمانی شخصی داشته باشد و برای والدین خود نیز بیمه درمانی و پزشکی دریافت کند.

اقامتی که والدین با استفاده از سوپر ویزا می توانند تجربه کنند بین ۲ تا ۵ سال اعتبار دارد اما بعد از اتمام تاریخ باید از کانادا خارج شوند و مجدد درخواست دریافت یا تمدید سوپر ویزای خود را ثبت کنند.

اگر شما هم به فکر مهاجرت به کانادا و یا دیدن عزیزانتان در این کشور می باشید با پر کردن فرم ارزیابی ناولتی رد از مشاوره رایگان متخصصان مهاجرتی ما بهره مند شوید.

سؤالات متداول

 1. سوپر ویزای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ چه تفاوتی با ویزای بازدید کننده چند بار ورود دارد؟
  تفاوت اصلی ویزای بازدید کننده با ویزای سوپر در این است که سوپر ویزا به افراد اجازه می دهد تا حداکثر ۵ سال در کانادا اقامت کنند، در حالی که ویزای ۱۰ ساله چند بار ورود، امکان حضور شش ماه در هر دوره سفر به کانادا را فراهم می کند.
 2. آیا سوپر ویزای پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ یک ویزای چند بار ورود  است؟
  بله سوپر ویزای کانادا یک ویزای چند ورودی یا چند بار ورود است و در مدت اعتبار آن امکان چند بار ورود به  این کشور را دارید.
 3. چه کسانی واجد شرایط دریافت سوپر ویزای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ هستند؟
  والدینی که فرزندان آن ها شهروند کانادا یا مقیم دائم آنجا هستند و این فرزندان شرایط لازم برای حمایت مالی از والدین خود را برای طولانی مدت دارند.
 4. سوپر ویزا چند سال اعتبار دارد؟
  سوپر ویزای کانادا می تواند تا ۱۰ سال هم اعتبار داشته باشد. میزان اعتبار آن بسته به شرایط مالی فرزندان مقیم کانادا و دیگر شرایط مود نیاز متقاضی بستگی دارد.
 5. در هر ورود با سوپر ویزا چند سال می توان اقامت داشت؟
  هر بار ورود با سوپر ویزا می تواند تا ۵ سال ادامه داشته باشد.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آخرین اخبار