پایین ترین نرخ بیکاری دربازار کار کانادا

بازار کار کانادا برای کارگران کانادایی و مهاجر بسیار قوی است.

نرخ بیکاری افراد 25 تا 54 ساله 4.3 درصد است، که پایین‌ترین نرخ ثبت‌شده داده‌های مشابه در سال 1976 است.نرخ بیکاری در میان مهاجران در ماه آوریل به 5.5 درصد در مقایسه با 5.8 درصد در ماه مارس کاهش یافت.

پایین ترین نرخ بیکاری دربازار کار کانادا ثبت شد.

به طور کلی، کانادا ازنظر تاریخی نرخ خالی شغلی بالایی با بیش از 800000 شغل خالی دارد. دولت فدرال و استان های سراسر کانادا به دنبال تسهیل قوانین برنامه کارگر خارجی موقت (TFWP) خود هستند.

به طورمثال، آلبرتا در اوایل این هفته اعلام کرد که تمام مشاغل را از فهرست “امتناع از پردازش” حذف می کند تا کارفرمایان را ازجذب کارگران مهاجردر مشاغلی که مازاد نیروی کار دارند منع کند.

نرخ بیکاری در کانادا به پایین ترین حد تاریخ 5.2 درصد رسید.

در ماه آوریل، دولت قوانین TFWP خود را در پاسخ به نرخ بیکاری پایین کانادا و نرخ بالای شغل خالی تاریخی در کانادا کاهش داد.

کانادا همچنین به دنبال استقبال از مهاجران بیشتر برای رفع نیازهای نیروی کار خود است. طبق برنامه سطوح مهاجرت 2022-2024، کانادا به دنبال پذیرش بیش از 430000 مهاجر در سال است که اکثر آنها زیر طبقه اقتصادی وارد خواهند شد.

راه اصلی دولت کانادا برای استقبال از مهاجران طبقه اقتصادی از طریق اکسپرس اینتری است. پس ازتوقف دعوت‌نامه‌ها برای دوبرنامه اکسپرس انتری، مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا از اوایل ژوئیه دعوت‌نامه‌های اکسپرس انتری را برای همه نامزدها از سر می‌گیرد.

همچنین به دنبال افزایش زمان رسیدگی به اقامت دائم برای متقاضیان اکسپرس اینتری از ماه جولای به شش ماه خواهد بود.

یکی از دلایلی که این خبر مهم است این است که اکسپرس انتری دوباره به عنوان مسیر اصلی مهاجرت طبقه اقتصادی کانادا ظاهر می شود. اکسپرس انتری یک چهارم پذیرش مهاجران در سال 2024 را تشکیل می دهد، در کل بیش از 110000 مهاجر که کانادا بر اساس آنها برای کمک به بازار کار از آنها استقبال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار و مقالات مرتبط