برنامه caregivers کانادا و تمام مراحل و شرایط آن در سال ۲۰۲۳

Caregivers برنامه ای برای اتباع خارجی است که می خواهند به عنوان سرایدار خانه یا پرستاری از کودکان و افراد دارای معلولیت در خانه، برای کارفرمای کانادایی کار کنند. این برنامه نیازمند سابقه شغلی مرتبط و همچنین تسلط به زبان انگلیسی می باشد.

caregivers شرایط سنی خاصی ندارد و نیازمند مدارک تحصیلی خاصی نیز نمی باشد.

افرادی می توانند از این برنامه استفاده کنند که قبلا به مدت دو سال در کانادا مشغول به کار بوده اند و اکنون می خواهند در موقعیت جدیدی به عنوان سرایدار یا پرستار بچه در خانه کار کنند؛ و یا افراد متخصصی که خارج از کانادا هستند و از طرف کارفرمای کانادایی دعوت به کار شده یا اصطلاحا  Job offer دارند.

برای اطلاع از چگونگی کار کردن با برنامه Caregivers و مهاجرت به کانادا تحت آن پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

زمان تخمینی مطالعه: ۶ دقیقه

در این مقاله این موارد را بررسی کرده ایم:

برنامه Caregivers کانادا چیست؟

برنامه Caregivers به برنامه پرستاری از کودکان در خانه و یا سرایداری منزل در کانادا معروف است. این برنامه برای اتباع خارجی تعریف شده است که مایلند توسط یک شهروند کانادایی به عنوان سرایدار، پرستار بچه یا پرستار افراد دارای معلولیت در خانه استخدام شوند و از این طریق اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. برای به دست آوردن این موقعیت نیاز است حداقل دو سال سابقه کار مرتبط داشته و از طرف یک کارفرمای کانادایی دعوت به کار شده باشید. افرادی نیز که اکنون در کانادا مشغول به کار هستند اما قصد دارند پوزیشن شغلی خود را عوض کنند و به عنوان سرایدار یا پرستار در خانه مشغول به کار شوند، می توانند از این موقعیت استفاده کنند.

متقاضیان مهاجرت به کانادا برای استفاده از این برنامه باید به وضعیت اقامت خود و حفظ آن توجه داشته باشند که در ادامه به توضیح درباره حفظ وضعیت اقامت موقت می پردازیم.

حفظ وضعیت اقامت موقت

حفظ وضعیت اقامت موقت در حین کار در کانادا بسیار مهم است. شما باید همیشه از وضعیت اقامت خود مطمئن باشید، یعنی اگر اقامت شما موقت است باید قبل از سر رسید آن درخواست تمدید یا تغییر شرایط را ارئه دهید. درخواست تغییر شرایط برای مواقعی است که قصد دارید شغل دیگری داشته باشید. اگر این کار را قبل از انقضای مجوز کار فعلی خود انجام دهید، می توانید اقامت موقتتان را حفظ کرده و به شغلتان ادامه دهید. به این موقعیت “وضعیت حفظ شده” گفته می شود که قبلاً به عنوان وضعیت ضمنی شناخته می شد.

روند رسیدگی به درخواست های اجازه کار

در روند رسیدگی به درخواست های اجازه کار مربوط به درخواست اقامت دائم، ممکن است کمی تأخیر ایجاد شود. این بدین معنی است که رسیدگی به درخواست مجوز کار مرتبط با شرایط اقامت شما ممکن است بیشتر از زمانی که انتظار می رود طول بکشد. مراقبت از کودکان در منزل یا پرستاری از افراد معلول و همچنین سرایداری و خانه داری در کانادا از موقعیت هایی هستند که رسیدگی به درخواست اجازه کار آن ها زمان بر بوده و نیازمند صبوری است. پیشنهاد می کنیم برای تسریع در روند پرونده تان با مشاوران ما در ناولتی رد در ارتباط باشید.

شرایط مورد نیاز مراقب یا  Caregivers

مراقبت از کودکان در منزل یا مراقبت و نگهداری از منزل در کانادا نیازمند شرایطی است که برآورده کردن آن سخت نیست اما متقاضی باید همه ی آن شرایط را داشته باشد:

متقاضی این شغل نباید در هیچ پوزیشن دیگری مشغول به کار باشد.

تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسوی( برای مناطق خاص) الزامی است.

فرد مراقب و سرایدار باید از سلامت جسمی کامل برخوردار باشد تا بتواند وظایف خود را به درستی انجام دهد.

فرد مراقب باید سابقه کار مرتبط داشته باشد.

فرد مراقب باید حداقل دو سال در کانادا زندگی کرده باشد یا از طرف کارفرمای کانادایی دعوت نامه یا Job offer داشته باشد.

نتیجه گیری

اگر قصد دارید به عنوان سرایدار یا پرستار در منزل، به کانادا مهاجرت کنید می توانید از برنامه Caregivers کانادا استفاده کنید. این برنامه به شما امکان می دهد تا به عنوان نیرویی که در این زمینه سابقه کار دارید درخواست داده و منتظر بمانید تا از طرف یک کارفرمای کانادایی با تقاضای شما موافقت شود و به کانادا دعوت شوید.

برای اطلاع از برنامه مناسب با شرایط شما برای مهاجرت به کانادا پیشنهاد می کنیم با پر کردن فرم ارزیابی ناولتی رد از مشاوره رایگان مشاوران مهاجرت و کسب و کار ما بهره مند شوید.

سؤالات متداول

۱.چه مدت طول می کشد تا درخواست من پردازش شود؟

نمی‌ توان دقیقاً محاسبه کرد روند پردازش هر درخواستی چقدر طول می کشد. این موضوع بسته به شرایط و کارفرمایتان متفاوت است. اما به طور کلی بررسی هر درخواست می تواند بین یک تا چند ماه طول بکشد.

۲.چرا زمان پردازش برخی از درخواست ها تغییر و برخی دیگر تغییر نمی‌ کنند؟
تعداد درخواست هایی که برای هر برنامه دریافت می شوند بر زمان پردازش آن ها تأثیر می گذارد.

۳.برخی از برنامه ها هر ماه تعداد مشابهی درخواست دریافت می کنند که اغلب زمان پردازششان تغییر نمی کند. اما ممکن است برنامه های دیگر در طول سال تعداد متفاوتی درخواست دریافت کرده و در ماه های مختلفی به بررسی آن ها پرداخته شود.

۴.چه مدرک تحصیلی برای برنامه Caregivers نیاز است؟
برای این برنامه و موقعیت های شغلی آن سطح سواد خاصی مطرح نشده است. سابقه شغلی مرتبط و تسلط به زمان انگلیسی از مهمترین پارامترهای آن است.

۵.برنامه Caregivers شرایط سنی دارد؟
خیر این برنامه شرط سنی ویژه ای ندارد اما سابقه کاری مرتبط نیاز است

۶.برای استفاده از برنامه Caregivers چه مهارت هایی نیاز است؟
برنامه Caregivers برای مهاجرینی تعریف شده است که حداقل دو سال سابقه کار و زندگی در کانادا را دارند. متقاضیانی که خارج از کانادا زندگی می کنند علاوه بر توانایی و سابقه کار مرتبط باید دعوت نامه از طرف کارفرمای کانادایی نیز داشته باشند.

قدم اول مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به کانادا انتخاب یک روش اصولی است. زمانی می‌شود یک انتخاب درست و اصولی داشت که اطلاعات کافی و صحیح در این‌باره داشته باشید. برای به دست آوردن اطلاعات اصولی و درست و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی و به حداقل رساندن ریسک‌های مهاجرت می‌توانید از تیم مشاوره و توسعه کسب و کار ناولتی‌رد کمک بگیرید.

در این قسمت می‌توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

آخرین اخبار